Frenštát zná termíny svatebních obřadů v roce 2021. Víme, kdy jsou možné svatby bez poplatku!

Ilustrační foto.

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Město zveřejnilo novinku týkající se svatebních obřadů pro rok 2021. Letos byla až jedna třetina svateb odložena nebo zrušena.

Tisková mluvčí města Iva Vašendová uvedla, že letos bylo na 52 obřadů odloženo či dokonce zrušeno. Město nově pro rok 2021 vymezilo i dvě soboty v měsíci, kdy se svatební obřady budou konat v budově radnice zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Dle platných Pravidel sňatečných a občanských obřadů mohou snoubenci uzavřít manželství na radnici bez nutnosti zaplacení správního poplatky vždy dva dny v kalendářním měsíci. Stanovena je první a třetí sobota v měsíci. Pokud to však z provozních důvodů není možné, nahrazujeme tuto sobotu jinou sobotou v daném měsíci,“ dodává matrikářka města Lucie Petrová.

Stále zůstává možnost požádat o obřad v jiných termínech či na jiném místě, ale bude nutno uhradit poplatek ve výši tisíc korun. Pro rok 2021 je prozatím plánováno 26 svatebních obřadů. Přesné termíny si snoubenci mohou rezervovat na webových stránkách města.