Od nového roku budou záchranáři létat ve žlutém vrtulníku

zdroj: ZZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V pátek přiletěl do Brna vrtulník EC 135 T2+ s imatrikulací OK-LJR, patřící společnosti DSA. Bude sloužit pro potřeby letecké záchranné služby v rámci Jihomoravského kraje od 1. ledna 2021.

Předchozí čtyři roky záchranáři létali s modrým vrtulníkem policie. Žlutý krasavec prozatím parkuje v hangáru na nově zřízené dočasné výjezdové základně Lékařské záchranné služby Kryštof 04 na Letišti Brno. Do konce roku bude sloužit k výcvikům zdravotnické části posádky pro noční létání. Perličku nakonec dodává mluvčí záchranářů Michaela Bothová: „Jedná se o stroj, který byl využíván pro Lékařskou záchrannou službu od roku 2009 do roku 2016 společností Alfa Helicopter pod imatrikulací OK-NIK(ola). A tento staronový vrtulník se vrátil do Brna symbolicky 20. listopadu, tedy na svátek Nikoly. „Tak vítej doma, ať nám to dobře létá! Nejde o nic menšího, než o záchranu lidských životů,“ dodala Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.