Pelhřimovské firmy navštívil protřelý recidivista. Zajímaly ho peněženky

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – Kriminalisté dopadli muže, který před dvěma týdny okradl zaměstnance dvou firem v Pelhřimově. Vzhledem k pestré trestní minulosti a nynějšímu nouzovému stavu mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Osmadvacetiletý muž zavítal ve středu 11. listopadu kolem poledne do jedné pelhřimovské firmy a tam v kanceláři ukradl z odložené kabelky peněženku. Získal tak nejen peníze, ale i stravenky a platební kartu. Majitelce tím způsobil škodu více než šest tisíc korun. Snadný lup ho tak nadchl, že se rozhodl přilepšit si cestou domů ještě v dalším podniku. „Zde v kanceláři odcizil pánskou peněženku s penězi, platební kartou a stravenkami. Majiteli tak vznikla škoda kolem dvou tisíc korun,“ informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová.

Muž byl obviněn ze dvou trestných činů, a to krádeže a neoprávněného nakládaní s platební kartou. Policisté zjistili, že byl již v minulosti desetkrát odsouzen, z toho několikrát nepodmíněně. Z posledního vězení se vrátil v květnu roku 2019. Nynější přísný trest by pro něj mohl být dostatečným ponaučením.