Pro zájemce vznikl nový web Sochařské Brno, lidé si mohou prohlédnout sochy z pohodlí domova

Ilustrační foto.

BRNO – V Brně je nespočet soch, památníků, pamětních desek či reliéfů. Aby byly tyto objekty přehledně uspořádány, město spustilo novou webovou stránku, která umožní zájemcům dozvědět se více informací.

Stránky vytvořili pracovníci Odboru kultury z Magistrátu města Brna, název je inspirován stejnojmennou knihou Sochařské Brno 1989-2019, kterou vydala v loňském roce Masarykova univerzita. „Aktuálně eviduje mapa na webu okolo 700 objektů zhruba od 18. století až po současnost, kde jsou zahrnuty i realizace v rámci projektu Sochy pro Brno. Pokud by lidé náhodou narazili na objekt, který není v mapě zahrnut, ať se neváhají ozvat a pracovníci Odboru kultury jej do registru zařadí,“ vyzval radní pro oblast kultury Marek Fišer. Stránky nabízí možnost filtrovat objekty podle typu, městských částí či autora. Také je možnost si určitá díla prohlédnout ve 3D. Web nabízí informace pro umělce, kdy se dozví o sochařských soutěžích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sochařské realizace vznikají v Brně v rámci projektu Sochy pro Brno. Do budoucna jsou schváleny tyto:

  • bl. Marie Restituta Kafková, park Marie Restituty v Husovicích
  • Gregor Johann Mendel, Mendlovo náměstí
  • Eliška Rejčka, Mendlovo náměstí
  • Kurt Friedrich Gödel, Pekařská ulice
  • Jan Gajdoš, park Slovanské náměstí
  • Fridrich Wannieck, areál Vaňkovka
  • Bohuslav Fuchs, nároží České a Veselé ulice

Po těch realizacích, které jsou již hotovy, je možné se online projít na online stezkách. V budoucnosti jsou naplánovány i další.