Projděte se po Zlaté stezce

PRACHATICE – Kudy vedla Zlatá stezka a jak vypadalo prachatické muzeum v době svého vzniku? Znáte vůbec minulost tohoto jihočeského města? Přijďte si pro odpovědi do stálých expozic Prachatického muzea!

Zlatá stezka se stala jedním ze symbolů spolupráce mezi oblastmi České republiky a Německa po obou stranách Šumavy. V naučné části najdete velký dotykový model stezky, jehož jednotlivé body jsou propojeny s velkou obrazovkou, na které se vám promítnou příslušné obrazové dokumenty. Pokud si chcete stezku projít na vlastní kůži, je pro vás určena expoziční část. Kolem vystavených druhů zboží, které se po slavné středověké obchodní cestě přepravovalo, se přes soumarskou osadu vydáte až k na okraj široké kotliny, v jejímž středu trůní velkolepé výstavné renesanční město Prachatice. Část muzea je věnována období sklonku rakousko-uherské monarchie, kdy muzeum vzniklo, a najdete tu i figurální výjev Vyplácení žoldu Pasovským Petrem Vokem, či zmapovanou životní pouť svatého Jana Nepomuka Neumanna.

Víte, že roku 1601 koupil Rudolf II. Prachatice od posledního Rožmberka Petra Voka? Přijďte se podívat do Prachatického muzea také na nejstarší vyobrazení města od Jana Willenberga a zjistit, co pro Prachatice znamenala rudolfínská doba.