Řidič kamionu neměl tušení, koho veze. Riskantní cesta migrantů skončila na Jihlavsku

Bulharský kamion k nám přicestoval z Rumunska. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Velmi neobvyklý způsob cestování si vybrali tři muži, kteří na naše území přicestovali na podvozku kamionu. Všichni vzápětí skončili v záchytném zařízení pro cizince.

Migranti se objevili na odpočívadle dálnice D1 ve směru na Prahu v pondělí 23. listopadu po půl páté odpoledne. „Muži pod rouškou stmívání doslova „vypadli“ na vozovku z podvozkového prostoru bulharského kamionu. Policisty na lince 158 kontaktoval občan, který si toho všiml. Tři osoby, které se postupně zvedly z vozovky, se navíc vydaly na útěk k blízkému lesu, což bylo na první pohled velice podezřelé,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Přivolaná policejní hlídka muže zadržela přímo na dálničním odpočívadle. Neměli u sebe žádné doklady, pouze sdělili, že jsou z Maroka a jsou uprchlíci. Zdravotníci cizince otestovali na covid-19, výsledek byl negativní. „Jak vyplynulo z výslechu, cílovými destinacemi, kam měli namířeno, byly státy západní Evropy. Dva uvedli území Španělska a Itálie a třetí místo nespecifikoval. V podvozkové části kamionu cestovali v úkrytu až z území Rumunska,“ dodala Dana Čírtková.

 

Zadržení muži byli v úterý 24. listopadu převezeni do záchytného zařízení pro cizince v Bálkové. Odtud by je měli policisté na základě readmisní dohody převézt na Slovensko. Policisté vyslechli i řidiče kamionu. Došli k závěru, že o převozu migrantů neměl vůbec tušení, a tak jej propustili.