Srdce a tužková baterie budou dnes večer svítit na budově ostravské nemocnice

Foto: MMO

OSTRAVA – Dnes mezi 20,00 a 21,00 hodinou bude nasvícená budova Městské nemocnice Ostrava – Fifejdy motivem srdce a tužkové baterie. Srdce má lidem připomenout celosvětový den štědrosti a dobrých skutků, nazvaný Giving Tuesday. Baterie je zase logem iniciativy Energii lékařům. V souvislosti s akcí obdrží lékaři v nemocnicích, jako projev štědrosti, drobné dárky. Akce se bude konat až do 1. prosince po celé České republice.

Dnes večer, 25. listopadu, před osmou hodinou přijede na parkoviště před nemocnicí na Fifejdách dodávka, ze které budou od 20,00 hodin na šedesát minut zářit na stěnu hlavní budovy dva symboly – srdce a baterie. „Nabídku Asociace společenské odpovědnosti, která se u příležitosti světového dne štědrosti a dobrých skutků, Giving Tuesday, rozhodla vyjádřit podporu a poděkování zdravotníkům, jsme přijali se ctí,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezinárodní den štědrosti letos připadne na 1. prosince. Až do tohoto dne se postupně rozsvítí budovy nemocnic, domovy pro seniory a hospice napříč všemi kraji České republiky. Srdce ztělesňuje dobro, baterie zase potřebnou energii. Tu lékařům dodají i speciálně vytvořené Giving Tuesday balíčky s kvalitními produkty a potravinami, které putují do nemocnic i domovů pro seniory.

Balíčky obsahují mix tyčinek, oříšků, sušeného ovoce a dalších nutričně hodnotných potravin. Za aktivitou stojí Asociace společenské odpovědnosti a iniciativa Energii lékařům. Jejím hlavním letošním cílem je vyjádřit podporu a dík zdravotníkům, pečovatelům, dobrovolníkům i všem občanům, kteří bojují s pandemií.