V Hradišti otevírají venkovní kluziště

Foto: město Uherské Hradiště

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Malí i velcí obyvatelé Hradiště si již brzy budou moct užít bruslení pod širým nebem. Kluziště letos najdou na sídlišti Východ a vstup na něj bude zdarma. Bruslit tu mohou až do Velikonoc.

Po třech letech se kluziště s umělou plochou stěhuje z nádvoří bývalé jezuitské koleje do prostor sportovního areálu Východ naproti Základní škole Větrná. V provozu bude od pátku 27. listopadu až do konce března příštího roku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lidé si mohou užít plochu o rozměrech 20,6 x 10,6 metrů se syntetickým povrchem, po kterém se bruslí na klasických bruslích. Otevřeno bude od 10.00 do 18.00 s výjimkou 24. a 25. prosince a 1. ledna, kdy zůstane zavřené. „Provoz kluziště bude samozřejmě závislý na epidemické situaci a na případných opatřeních státních orgánů,“ upřesnil Evžen Slavík, ředitel Sportovišť města Uherské Hradiště, které kluziště spravují.

Město dlouho čekalo, zda bude moct kluziště vůbec otevřít. „Podle aktuálních vládních opatření je možné sportovat na venkovních sportovištích, ale nesmí být na kluzišti v jeden okamžik více než 6 osob. Chci proto všechny poprosit, pokud vyrazí bruslit, ať k tomu přistupují s respektem a s ohleduplností k ostatním,“ vzkázal starosta města Stanislav Blaha.

Foto: město Uherské Hradiště