V Kroměříži se začal stavět nový parkovací dům

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Stavba parkovacího domu v Havlíčkově ulici právě začala. Nová parkovací místa by poblíž historického centra Kroměříže měla vzniknout do dvou let.

Dům bude mít 137 stání, přičemž 6 z nich bude vyhrazeno pro handicapované. „Hlavní stavební objekty jsou čtyři, a to hromadná garáž, zázemí, informační centrum a veřejné prostranství na nároží, které bude sjednocovat objekty hromadné garáže a bytového domu,“ uvedla vedoucí radničního odboru investic Soňa Mertová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do hromadné garáže se bude vjíždět z ulice Velehradská. Ta bude dvoupodlažní a částečně zapuštěná pod přilehlý terén. U vstupu vznikne informační centrum. „Součástí informačního centra bude kavárna a místo pro parkování jízdních kol, kterých se do něj vejde 35,“ dodala Mertová. Stavba má být dokončena nejpozději v létě roku 2022.

Parkovací dům včetně přípravných prací by měl podle projektu vyjít na 135 milionů korun, 51 milionů pokryje dotace z evropských fondů. Samotnou stavbu si vezme na starost olomoucká společnost GEMO.

Pozemky na stavbu radnice získala při koupi budovy někdejší okresní vojenské správy. Objekt plánuje vedení Kroměříže přestavět na startovací byty pro mladé lidi a na byty pro seniory, celkem by jich mělo být několik desítek.