VIDEO: Honička bavoráku přes půlku kraje skončila až u Dambořic

ilustrační foto

BRNO-VENKOV, HODONÍN – O víkendu se v Syrovicích pokusila hlídka rajhradských policistů zastavit podezřele jedoucí bavorák. Jeho řidič na pokyny k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Při padesátikilometrové honičce zaměstnal na Brněnsku téměř dvě desítky policejních hlídek.

Ze Syrovic zamířil přes Ořechov do Hajan, pak do Želešic, přes Modřice do Chrlic a Tuřany do obce Dvorska. Potom vyrazil do Sokolnic a přes Telnice do Újezdu u Brna, Otnic, Lovčiček, Bošovic, Velkých Hostěrádek až do Dambořic. Na videozáznamu je vidět, že během jízdy se vůz řítil obcemi i více než stokilometrovou rychlostí, řidič projel křižovatku na červenou, několikrát jel v protisměru. Policejní hlídky pod vedením operačního střediska postupně vytvářely zátarasy zastavovacími pásy. V Dambořicích se řidič z připravené pasti dostal. Otočil se, ale jeho cesta zpět směrem do Velkých Hostěrádek skončila jen pár stovek metrů za obcí. Tam pod tlakem stíhajících policejních hlídek vozidlo zastavilo. Během skoro půlhodinové zběsilé stíhací jízdy urazili policisté téměř padesát kilometrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Za volantem automobilu seděl třicetiletý muž, který důvod k úprku rozhodně měl. „Při prohlídce vozidla našli policisté několik injekčních stříkaček s bílou krystalickou látkou, pravděpodobně pervitinem. Nebylo tedy divu, že řidič měl pozitivní test právě na tuto drogu. Musí tedy počítat se stíháním za ohrožení pod vlivem návykové látky,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policisté dále v autě našli dvaačtyřicetiletého muže a sedmadvacetiletou ženu a zjišťují, jaký vztah mají k chemikáliím a drogám nalezeným v autě.