VIDEO: Po dálnici jel prý poprvé. Opilému řidiči, který se řítil v protisměru, hrozí až osm let

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Čtyřiačtyřicetiletý cizinec žijící na Kroměřížsku si vyslechl obvinění z obecného ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky. Důvodem je jeho nebezpečná sobotní jízda v protisměru po dálnici mezi Hulínem a Otrokovicemi, při které ohrozil minimálně osm ostatních řidičů. V krvi mu přitom kolovalo přes dvě promile alkoholu. Ve vězení může skončit na tři až na osm let.

Několik řidičů se v sobotu odpoledne obrátilo na linku tísňového volání kvůli řidiči, který jel v protisměru po dálnici. „Do akce se zapojily všechny dostupné policejní hlídky, které po řidiči pátraly na dálnici i na sjezdech z dálnice. Netrvalo dlouho a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení řidiče zastavili po jeho sjezdu z dálnice ve Zlíně,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič opakovaně nadýchal přes dvě promile alkoholu. „Policisté ho po zjištění legálnosti jeho pobytu na území České republiky převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Zadrželi mu řidičský průkaz a pro účely trestního řízení zajistili jeho vozidlo,“ sdělila Kozumplíková.

Všechny okolnosti riskantní jízdy zjistili policisté i díky kamerovému záznamu jednoho z protijedoucích vozidel. Čtyřiačtyřicetiletý cizinec, který na našem území žije a pracuje už deset let, si tak za pár dní vyslechl obvinění hned ze dvou trestných činů. „Vysvětlil, že v noci před osudnou jízdou popíjel tvrdý alkohol i pivo. Po probuzení se cítil dobře a rozhodl se, že pojede na návštěvu do středních Čech. Po dálnici jel podle svých slov poprvé a nezvládl najet do správného jízdního pruhu. Když zjistil, že jede v protisměru, na nejbližším místě uprostřed dálnice přejel do správného jízdního pruhu a pokračoval zpět do Zlína. Tam chtěl opět najet na dálnici a pokračovat do původně naplánovaného místa,“ uvedla mluvčí.