Z ostravské zoo někdo ukradl vzácné okrasné ryby za 85 tisíc

Foto: Kapr koi

OSTRAVA – Nejen lidí se týkají vládní restrikce. Tvrdost jejich dopadu poznali před několika dny také okrasní Kapři koi z ostravské zoologické zahrady. Neznámý zloděj totiž zneužil situace, kdy je zoo kvůli vládním nařízením uzavřená a vydal se do liduprázdného botanického parku krást. Po této akci změnilo majitele šestnáct Kaprů koi a jeden Jeseter ruský. Policie teď prosí o součinnost také odbornou veřejnost.

Po zatím neznámém pachateli aktuálně pátrají policisté z druhého oddělení ostravské kriminální služby. „Ryby zmizely o víkendu v rozmezí dní od 23. do 26. října,“ řekla o krádeži vzácných němých exemplářů mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že se jedná právě o 16 kusů Kapra koi a jednoho vzácného Jesetera ruského. „Celková hodnota zvířat dělá osmdesát pět tisíc korun,“ řekla dále Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedná o vzácné exempláře ryb. Policie proto prosí veřejnost, a zejména odborníky z řad biologů, aby sdělili jakékoliv nestandardní informace vedoucí k dopadení pachatele, na linku 158. Předmětem vyšetřování je v tuto chvíli také postup krádeže, který si pachatel pro svůj čin zvolil. Kriminalisté prověřují, zda zloděj ryby vylovil sítí, nebo použil jejich omráčení elektrickým proudem.

„Ačkoliv je pachatel zatím neznámý, policisté již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádeže,“ řekla dále Eva Michalíková. Vzhledem k tomu, že skutek se stal v době vyhlášeného nouzového stavu, pachateli za jeho jednání hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.