Přes nový most nad Opavou už jezdí první auta

Foto: Město Opava - Nový most v Mostní ulici

OPAVA – Dokončení výstavby nového železobetonového mostu přes řeku Opavu se na ulici Mostní dočkali obyvatelé Opavy. První auta už tudy jezdí od začátku týdne. Zároveň se ve stejném úseku podařilo dokončit opravu kanalizace. Díky tomu končí veškerá dopravní omezení v této lokalitě.

Stavba monolitického železobetonového mostu začala letos v polovině března. Původní termín dokončení se musel kvůli komplikacím zhruba o tři týdny posunout. „Zasáhl nám do toho koronavirus. Naštěstí se všechny problémy podařilo vyřešit a stavba mohla být v druhé polovině listopadu otevřena pro běžný provoz,“ uvedl náměstek primátora Michal Jedlička.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Rekonstrukce si vyžádala dopravní omezení, a to jak pro pěší, tak pro řidiče.  Z technických i finančních důvodů nemohla přes řeku být postavena provizorní lávka, takže lidé museli využívat most až na Pekařské ulici. „Děkuji Opavanům, že všechny komplikace vydrželi. Teď už máme nový, moderní a hlavně bezpečný most, který nám bude sloužit nejméně dalších šedesát let,“ řekl primátor města, Tomáš Navrátil.

Demoliční a stavební práce vyšly na zhruba 36 milionů korun. Tyto finance poskytlo ze svého rozpočtu město Opava. Stavba nahradila šedesátiletý most, který musel být kvůli špatnému technickému stavu zbourán. „Nejdříve jsme mysleli, že bude stačit oprava. Ukázalo se však, že stav je natolik špatný, že oprava nemá smysl,“ dodal ještě opavský primátor s tím, že jednou z věcí, která již nevyhovovala, byla například nosnost původního mostu.