eOsobností roku kraje je ředitel krajského úřadu Kortyza

Vítěz ankety. Foto: Nikola Birklenová.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Osobností roku v anketě eOsobnost roku se stal Tomáš Kortyza, který působí jako ředitel krajského úřadu, mění úřad z papírového na elektronický.

Šéf úřadu Moravskoslezského kraje byl oceněn za neutuchající snahu o digitalizaci procesů v oblasti veřejné správy. Díky jeho snaze vznikl také Portál služeb anebo Portál pacienta. Soutěž eOsobnost roku v eGovernmentu vyhlašuje magazín eGovernment na základě nominací.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Dlouhodobě pracujeme na tom, aby ti, co nechtějí na krajský úřad chodit, nemuseli. A vyřídili co možná nejvíce záležitostí doma z gauče. Chceme občanům nabídnout komfort elektronické komunikace a šetřit jim i veřejné správě čas a peníze. Samozřejmě si to nikdo nepřál a všichni toužíme, aby se zas život vrátil do normálních kolejí, ale pandemie koronaviru nejlépe prověřila a ukázala, že to je správný trend,“ dodává Kortyza.

Kraj má v plánu implementaci Identitní brány do kraje, která by sloužila k přístupu ke všem krajským službám za pomocí jednotného přihlášení.