Holešov bude rozsvěcovat vánoční strom, chystá se i online adventní koncert

Ilustrační foto

HOLEŠOV – Rozsvícení vánočního stromu si v Holešově připravili tradičně na sobotu před první adventní nedělí. Ačkoliv současná epidemiologická situace hromadným akcím nepřeje, lidé si budou moct slavnostní atmosféru užít z pohodlí domova. V plánu je online adventní koncert i následná reportáž na nově vzniklé holešovské televizi.

Advent zahájí v Holešově v sobotu 28. listopadu. Od 10.00 bude ve volně přístupných prostorech nádvoří zámku k vidění výstava Betlémy za sklem, kterou mohou lidé zdarma zhlédnout až do 3. ledna. V 16.00 začne ve farním kostele adventní koncert Holešovského komorního orchestru, který bude přenášen online na stránkách farnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následně v 17.15 požehná na náměstí Dr. E. Beneše holešovský děkan a farář adventní věnce, které mohou zájemci položit na připravenou lavičku u kašny. Se starostou pak zapálí první adventní svíci. O čtvrt hodiny později se rozsvítí vánoční strom, kašna na náměstí a adventní výzdoba ve městě.

Starosta Holešova žádá, aby lidé slavnostní chvíle prožili raději doma. „V rámci protikovidových opatření doporučujeme obyvatelům města a našeho regionu, aby v tento okamžik rozsvítili svíčky nebo adventní výzdobu ve svých oknech a nescházeli se ve větším počtu na náměstí,“ žádá starosta Rudolf Seifert. V následujícím týdnu si událost budou moct lidé užít v reportáži nově vzniklé holešovské televize.

Nad tradičními vánočními trhy na náměstí Dr. E. Beneše stále visí otazník. Podle radnice se uskuteční, ovšem až to dovolí epidemiologická situace, a to v některou prosincovou sobotu před svátky.