Krajská sociální zařízení získají dva nové automobily. Umožní snadný převoz vozíčkářů

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Pro potřeby starších či hendikepovaných lidí nakupuje kraj další automobily. První z nich začal jezdit v létě. Vozidla umožní přepravu vozíčkářů a poslouží jak pro zajištění nákupů, tak pro převoz klientů k lékaři nebo do stacionářů.

První z vozidel, Citroën Berlingo s Flexi rampou pro nájezd vozíčkáře, předal kraj v srpnu letošního roku Domovu Kamélie Křižanov. Vozidlo umožní převoz 6 osob, z toho jedné na invalidním vozíku. Bylo vybráno nejen s ohledem na kapacitu denního stacionáře v Třešti, ale i kvůli rozměrům průjezdu do areálu transformovaného bydlení v uliční zástavbě bývalé židovské čtvrti.

Další dva vozy plánuje kraj umístit do nově budovaných ambulantních služeb ve Světlé nad Sázavou (provozovatel Domov Háj) a v Jihlavě (provozovatel Domov Kamélie Křižanov). „Tato vozidla už budou upravena pro přepravu až 4 osob na invalidním vozíku, přičemž budou zároveň vybavena zvedací plošinou. Bude se tak jednat o speciální úpravu větších osobních dodávek pro běžnou přepravu až 9 osob,“ informoval radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.

Výběrová řízení na dodání vozů jsou plánována na leden příštího roku. Většinu nákladů na pořízení, až 90 procent, zaplatí kraj z dotací.