Lesní hrob vydal tajemství. Policie žádá veřejnost o spolupráci

Jedna z možných podob nalezeného muže

KRAJ VYSOČINA – Kriminalisté pátrají po totožnosti muže, jehož tělo nalezli vloni na podzim na Havlíčkobrodsku. Podle rekonstrukce obličeje vytvořili jeho podobiznu a nyní se obrátili na veřejnost. Pokud jste ho poznali, volejte 158.

Mrtvé tělo našel 15. října loňského roku u vsi Rybníček nedaleko Habrů muž s detektorem. V zemi hledal kovové předměty, ale takový nález určitě nečekal. Tělo leželo v lesním remízku v mělkém hrobě. Soudní pitva prokázala, že muž zemřel násilnou smrtí.

Mrtvý měl na sobě modré tričko s krátkým rukávem, na vnitřní straně byl štítek s nápisem „BASIC LINE“, „CASUAL WEAR“. „K bližšímu popisu muže lze uvést, že se jedná o osobu kavkazoidního typu ve stáří 34–45 let (pravděpodobněji ale 35–40 let). Muž byl vysoký 181–185 centimetrů, měl černohnědé vlasy v délce 30 centimetrů a měl kratší vousy v oblasti brady a na lících. Měl velmi dobře udržovaný a nákladně ošetřovaný chrup,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Další přibližné podoby, které se kriminalistům podařilo zrekonstruovat

Mrtvý ležel v zemi mnoho let

Podle patologa byl muž mrtvý nejvýše patnáct let. Podle nalezeného entomologického materiálu bylo možno stanovit pouze minimální dobu zakopání těla na čtyři až šest let. „Rekonstrukcí obličeje se podařilo vytvořit přibližnou podobu mrtvého, ale je zapotřebí vzít v úvahu, že jednotlivé detaily, barva očí, vlasů a pokožky se mohou od skutečné podoby jedince lišit. To platí zejména pro šířku a profil nosu, který nemohl být rekonstruován s větší přesností z důvodu odlomených kostěných struktur nosu,“ vysvětlila Dana Čírtková.

Případ kriminalisté prověřují s podezřením na vraždu. Pokud by někdo mohl pomoci mrtvého identifikovat, může se obrátit na linku tísňového volání 158. „Případné poznatky lze také zcela anonymně zaslat přímo na kriminální službu a vyšetřování Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na adresu: krpj.patrani@pcr.cz,“ dodala Dana Čírtková.