Na jihu Čech přibylo 522 lidí s Covid-19. Aktuálně pozitivních je pod 5 000

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Během středy zaznamenali hygienici na jihu Čech 522 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkem 701 nemocných se uzdravilo, devatenáct osob, převážně v seniorském věku, zemřelo. Počet vyléčených v jižních Čechách vzrostl na 25 583 a aktuálně pozitivních klesl o 198 na 4 643 osob. Od března zde v souvislosti s koronavirem hygienici verifikovali celkem 419 úmrtí.

Od úterý do středy přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 1 006 suspektních vzorků a 15 vzorků od samoplátců. Z výsledků provedených testů potvrdili hygienici ke středeční osmnácté hodině 522 nových pozitivních případů. K nemocným přibylo 285 žen a 237 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Českobudějovicku (154), Strakonicku (106) a Táborsku (83).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V jednom stu šesti případech byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině a v jednom stu deseti v zaměstnání. Nově onemocnělo šestadvacet zdravotníků a třiadvacet klientů či pracovníků sociálních služeb. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Od začátku školního roku se Covid-19 vyskytl ve 332 školských zařízeních, to je více než čtyřicet procent všech škol v kraji. „Aktuálně řešíme výskyt v osmnácti mateřských školkách, sedm z nich je uzavřeno. Po obnovení vyučování žáků prvních a druhých tříd minulý týden zatím nebylo nutné uzavřít žádnou základní školu,“ uvedla ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice Marie Nosková.

Ze stávajících 4 643 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 1 090 na Českobudějovicku, 844 na Táborsku, 756 na Jindřichohradecku, 671 na Strakonicku, 558 na Písecku, 363 na Prachaticku a 361 na Českokrumlovsku. 419 nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.

„Ráda bych využila této příležitosti a pogratulovala všem zaměstnancům Nemocnice České Budějovice k absolutnímu vítězství v projektu Nejlepší nemocnice České republiky roku 2020 (poznámka redakce: informovali jsme zde). A poděkovala jim za dosavadní spolupráci, zvláště pak lékařům a sestrám infekčního oddělení. Leží na nich asi největší tíže péče o pacienty s Covid-19 a zaslouží si naše velké uznání a úctu,“ doplnila ředitelka Krajské hygienické stanice Kotrbová.