Němý chlapec se ztratil na bystrckém sídlišti, dorozumíval se přes papírky

Ilustrační foto.

BRNO – Nepříjemnou situaci zažil malý němý chlapec, který se ztratil na brněnském sídlišti a nevěděl adresu svého bydliště. Do hledání se vložila jak městská, tak republiková policie.

Osmiletému chlapci se nejprve pokoušel pomoci řidič dopravního podniku, kterému dítě napsalo na papír své jméno. Jelikož nedokázalo promluvit, zaměstnanec zavolal na pomoc strážníky. Ti přispěchali na zastávku Zoologická zahrada, kde si chlapce převzali a převezli na policejní služebnu. Tam hoch své jméno na papírku ještě mírně upravil. „Hlídka se snažila najít jeho jméno v databázi hledaných či pohřešovaných osob nebo z oznámení z tísňových linek,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Městská policie také kontaktovala azylové domy pro matky s dětmi, kde ale hocha nehledali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Chlapec neznal svou přesnou adresu, ze strohých informací na papírcích ale strážníci nabyli dojmu, že by mohl bydlet v jednom z bystrckých domů. Dohodli se proto s republikovou policií a vydali se na místo. Tam ale dítě gestikulací naznačilo, že bydlí jinde. Hlídka ho proto vzala znovu na služebnu, kde mu připravila kakao a domlouvala se se státní policií. Za malou chvíli se s ní naštěstí spojila sama matka dítěte, a tak strážníci chlapce předali policistům.