Policie varuje před mužem, který se vydává za pracovníka sociální služby

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

JINDŘICHŮV HRADEC – Jindřichohradečtí policisté zaznamenali od začátku listopadu již tři případy, kdy se neznámý muž vydával za pracovníka jedné z místních sociálních služeb. Pod smyšleným příběhem chtěl vniknout do bytu třem seniorkám.

První z případů se odehrál 2. listopadu 2020 v domě na sídlišti U Nádraží v Jindřichově Hradci. „Muž pod smyšlenou legendou oslovil seniorku, zda je spokojena s kvalitou poskytovaných služeb LEDAXu a takto se po komunikaci mohl chtít vnutit do jejího bytu,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V úterý 24. listopadu 2020 se tentokrát na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci vyskytl pravděpodobně stejný muž, opět vydávající se za pracovníka sociální služby LEDAX. „Oslovil zde dvě seniorky pod smyšlenou legendou, že jim může prodat kolek v hodnotě pěti set korun se slevou,“ popsala Millerová.

Všechny tři ženy se zachovaly duchapřítomně, vyrozuměly skutečné zaměstnance LEDAXu a ti informovali policii. Jak uvedla tisková mluvčí města Jindřichův Hradec Eliška Čermáková, u firmy LEDAX jezdí za klienty jen ženy a mají označené oblečení i vozidlo.

Neznámý muž se může pohybovat nejen v Jindřichově Hradci, ale kdekoliv v Jihočeském kraji. Pokud jím tedy budete osloveni, ihned volejte linku 158.