Popelářský vůz srazil ve Strakonicích jednaosmdesátiletou ženu

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

STRAKONICE – Dopravní policisté vyšetřují od včerejšího dne dopravní nehodu se zraněním. Došlo k ní na novém silničním obchvatu ve Strakonicích, poblíž tenisové haly. Popelářský vůz zde srazil seniorku.

Jednaosmdesátiletá paní, která chtěla ve středu 25. listopadu 2020 v jednu hodinu odpoledne přejít silnici ve směru od tenisové haly směrem do ulice Mikoláše Alše, náhle vstoupila do jízdní dráhy nákladnímu automobilu značky Man přijíždějícího ve směru od Plzně na České Budějovice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Řidič vozidla se snažil střetu ještě zabránit. Intenzivně začal brzdit a řízení strhl více vlevo, ale střetu se nevyhnul. Roh nákladního vozidla seniorku zachytil,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Žena utrpěla vážná zranění, se kterými byla převezena do českobudějovické nemocnice. U řidiče pak byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem.

Dopravní policisté žádají případné svědky, řidiče, kteří ve středu 25. listopadu 2020 v jednu hodinu odpoledne projížděli uvedeným místem, aby se přihlásili na telefonním čísle 601 222 811 nebo 974 237 254. „Projíždějící řidiči mohou mít událost zaznamenanou na kameře ve vozidle, kdy kamerové záznamy by policistům pomohly při vyšetřování,“ dodala Nováková.