Řidič vjel na dálnici před tahač se dřevem. Ten už nestačil dobrzdit

MOHELNICKO – Půl hodiny po poledni včera zablokovala provoz na dálnici z Mohelnice do Olomouce dopravní nehoda jednoho osobního a dvou nákladních aut. Řidič Octavie pravděpodobně neodhadl rychlost jízdy tahače se dřevem a vjel před kamion. Řidička tahače však vzhledem k váze nákladu už nestačila dobrzdit.

Provoz na dálnici u Palonína ve směru na Olomouc včera zablokovala nehoda jednoho osobního a dvou nákladních aut. „Kolizi podle prvotního šetření zapříčinil řidič Octavie, který při nájezdu na D35 u Palonína ve směru na Olomouc špatně vyhodnotil situaci v silničním provozu, neodhadl rychlost jízdy tahače se dřevem a pomalu najel do levého jízdního pruhu dálnice,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Řidička tahače vzhledem k váze nákladu již nestačila nákladní soupravu dobrzdit. Do zadní části návěsu pak ještě narazila dodávka. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Krátce před osmnáctou hodinou policie přijala oznámení o poškození dopravního značení opět na dálnici u Palonína. Nepozorný řidič zde tahačem najel do dopravního značení. „Šestadvacetiletý řidič tahače s návěsem naloženým kulatinou se během jízdy ve směru na Olomouc plně nevěnoval řízení a přehlédl dopravní značení, které avizovalo zúžení jízdního pruhu z levého do pravého,“ objasnila Vybíhalová. Řicič najel do dopravního značení, poškodil jeho kabeláž a skříňku napájení. Při nárazu si také protrhl pravé přední kolo tahače. Havárie se naštěstí také obešla bez zranění.