VIDEO: Bitka mezi bratry v Praze 8. Jak to bylo doopravdy?

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Na tísňovou linku pražských strážníků volal zoufalý muž, že ho bratr napadá a ohrožuje střelnou zbraní. Hlídka nedaleko obchodního centra Krakov zjistila pravý stav věcí.

Oznámení o napadení a vyhrožování střelnou zbraní, jela hlídka prověřit do Olštýnské ulice v Praze 8,“ informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Na místě se strážníkům přihlásil oznamovatel, který byl zjevně pod vlivem nějaké návykové látky. „Ten později přiznal požití marihuany,“ doplnila mluvčí.

Následně se strážníci dotazovali na průběh konfliktu a žádali konfrontaci s bratrem. V tu chvíli začal být oznamovatel agresivní a vulgární. Přesto nakonec hlídku dovedl až k bytu bratra. Celou dobu však neměl zakryté dýchací cesty a odmítal si roušku nasadit. Rovněž se nebezpečně přibližoval ke strážníkům, strkal do nich a plival všude kolem sebe.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž, který vyšel z bytu, hlídce oznámil, že ho bratr obtěžuje a že nechce, aby ho nadále navštěvoval,“ upřesnila mluvčí. Napadení i vyhrožování zbraní nepotvrdil, na čemž se nakonec shodl i druhý muž. Ten se opět dostával do ráže a začal být znovu agresivní a nebezpečný svému okolí. Strážníci proto použili chvaty a hmaty a vyvedli třicetiletého muže před dům, kde se teprve poněkud uklidnil. Přestupky byly předány příslušnému správnímu orgánu, protože přestupce odmítl řešení na místě.