VIDEO: Také děláte tuhle zásadní chybu se svým vozem?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Zoufalý muž kontaktoval policii, že mu kdosi ukradl vůz, zatímco on zavíral dveře od garáže. Během několika vteřin bylo pryč. Udělal totiž velkou chybu.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si všimli v ulici Povltavská podezřele jedoucí Škody Fabia, která navíc odpovídala popisu vozidla v pátrání,“ informoval policejní mluvčí Richard Hrdina. Vozidlo tedy začali sledovat a přivolali si na místo i další posily. K zastavení vozidla došlo v prostoru zastávky autobusu Rokoska, v ulici V Holešovičkách.

Následnou kontrolou policisté zjistili, že se skutečně jedná o vozidlo, které bylo předchozího dne odcizeno v obci Jeneč,“ doplnil mluvčí. Majitel vozu vyjel z garáže, ponechal vozidlo nastartované a šel zavřít garážová vrata. Této chvilky bleskově využil neznámý pachatel, do vozu vskočil a z místa rychle ujel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič, kterého policisté zastavili, jevil známky užití drog a navíc ani nepředložil řidičský průkaz, který mu byl před měsícem zadržen. Test na drogy odhalil přítomnost amfetaminu a metamfetaminu. K tomu čtyřiačtyřicetiletý muž uvedl, že si dal pervitin předchozího dne odpoledne. O tom, že je vůz kradený prý nevěděl a měl ho podle svých slov půjčené od kamaráda.

Muž byl na místě zadržen a převezen na policejní služebnu. Nyní je podezřelý ze spáchání z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu tak hrozí až jeden rok za mřížemi. V případě, že se muži prokáže i krádež vozu, bude okruh trestných činů rozšířen. Policisté varují všechny řidiče, aby nenechávali vozy nastartované bez dozoru. Stačí totiž chvilka a mohou o svého miláčka přijít. Video ze zadržení naleznete na tomto odkazu.