Zdravotní sestra z brněnské nemocnice je finalistkou soutěže Anděl mezi zdravotníky

Zdroj: FN Brno

BRNO – Sestřička Helena Tlachová je jednou z dvanácti finalistek soutěže Anděl mezi zdravotníky. Tu pořádá producent David Novotný, který si klade za cíl ocenit osoby z řad zdravotníků, farmaceutů, záchranářů či ošetřovatelek.

Finále soutěže proběhne 11. prosince v Náchodě v Městském divadle. Helena Tlachová se neonatologické problematice věnuje 43 let a od roku 1980 pracuje ve Fakultní nemocnici Brno. Specializuje se na extrémně nezralé a kriticky nemocné novorozence. „Nejednou naše pracoviště prezentovala na odborných akcích, je aktivně zapojená do rozvoje ošetřovatelské péče o malé pacienty,“ říká Beatrix Křížová z Centra komunikace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Angažuje se i v profesních organizacích, je aktivní členkou výboru ČAS Pediatrická sekce a Jihomoravský region. Spolupodílela se na organizaci Kongresu Asociace evropských dětských sester v Praze, v roce 2019 jela na Madeiru reprezentovat Českou republiku.