Cyklista sice zabránil srážce, přesto se bude dlouho zotavovat ze svých zranění

Místo kolize

PŘEROV – Nečekaně včera ráno skončila jízda cyklisty středního věku v Přerově. Řidič Octavie mu nedal přednost na hlavní, cyklista se snažil zabránit srážce a prudce zabrzdil. Kolo ho vyhodilo ze sedla, při pádu si způsobil zranění, ze kterých se bude zotavovat několik týdnů.

Včera ráno skončila jízda cyklisty středního věku na křižovatce na ulici 9. května v Přerově u benzinky po nečekané kolizi. Řidič Octavie jel po ulici Gen. Štefánika a jel sjezdem k ulici 9. května, kde měl v úmyslu odbočit vpravo. Zastavil, rozhlédl se a protože neviděl nic, co by mu bránilo v jízdě, pokračoval dál. Bohužel si ale nevšiml, že po hlavní silnici jel stejným směrem cyklista od ulice Jižní Čtvrť. Muž na kole se snažil zabránit srážce a začal prudce brzdit. Kolo ho ale vyhodilo ze sedla a cyklista skončil na silnici. Řidič Octavie ho převezl do nemocnice, kde lékaři zjistili, že se bude ze svých zranění zotavovat několik týdnů. Nehodu poté oznámili na policii. „Šetřením se zjistilo, že řidič vozidla není držitelem žádného řidičského oprávnění,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechové zkoušky vyloučily ovlivnění alkoholem u cyklisty i řidiče. Řidiči nyní hrozí obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalostí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .