Městská policie odstranila z ulic dalších šestadvacet injekčních stříkaček

Ilustrační foto.

BRNO – Od středy do pátečního rána našly a odstranily hlídky městské policie při svých běžných obchůzkách z ulic Brna šestadvacet aplikačních pomůcek. Ty pak uložily do sběrných boxů a připravily k odborné likvidaci.

Sedm injekčních stříkaček leželo ve Vlhké ulici, šest v Gargulákově, pět strážníci posbírali v Plynárenské ulici. „Jednotky kusů pak hlídky našly v Osové, Konradově, Schwaigrově, Turgeněvově ulici a také na Skořepce a v Hněvkovského ulici,“ dodala tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Hlídky se neustále snaží aplikační pomůcky průběžně likvidovat, aby se nedostaly do rukou obyvatel a neohrozily je. Každoročně také pořádají akci Jehla, kdy se většina strážníků vydá do ulic Brna a hledá stříkačky, které poté zabezpečí a pošle k likvidaci. Akce má vždy úspěch a najde se při ní velké množství nebezpečného materiálu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.