Moravskoslezský senátor Nytra je jedním z nejliberálnějších senátorů za posledních osm let

Senátor Nytra. Foto: Senát PČR.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Místní senátor Zdeněk Nytra patří k nejliberálnějším senátorům v současné době, doplňují ho Kubera a Eybert.

Dle výzkumu Liberálního institutu a dat specializovaného webu Skóre senátorů je patrné, že jedním z nejvíce liberálních senátorů posledních osmi let je právě zástupce z Moravskoslezského kraje, Zdeněk Nytra.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Aktuálně jsem dle Liberálního institutu nejliberálnější senátorem se současně platným mandátem,“ podtrhuje senátor Nytra.

Zdeněk Nytra obdržel v aktuálním hodnocení liberálnosti 48 procentních bodů, zatímco druhý v pořadí, Kubera, dosáhl na 46 procentních bodů.

„Mnoho politiků se prohlašuje za stoupence pravice, jejich slova jsou však v rozporu s jejich činy. To samé naopak platí mnohdy v případě levicových politiků,“ dodává Nytra.

Dle výsledků šetření za aktuální rok patří mezi nejliberálnější české senátory kromě moravskoslezského Nytry také Kubera, Eybert a Burian. Naopak, na opačné straně žebříčku se umístila Zdeňka Hamousová, Jiří Hlavatý a Eva Syková.