Na slavnostní rozsvěcení stromu v Praze nečekejte. Proběhne v době zákazu vycházení

Zdroj: praha.eu

PRAHA – Vánoční strom na Staroměstském náměstí stojí a je připraven na rozsvěcení. Letos to však proběhne v nočních hodinách, během vyhlášeného zákazu vycházení, aby nedošlo ke shlukování obyvatel. O zážitek však zájemci nepřijdou.

Z bezpečnostních důvodů jsme nuceni uspořádat rozsvěcení vánočního stromu bez tradičního doprovodného programu. Rád bych poděkoval obyvatelům Prahy za dosavadní zodpovědný přístup v boji s pandemií a požádal je, aby i nadále respektovali vládní opatření,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Vánoční strom na Staroměstském náměstí bude poprvé rozsvícen o víkendu, v nočních hodinách, kdy je zákaz vycházení.

O zážitek z tohoto aktu však zájemci nemusí přijít, protože bude pořízen videozáznam, který bude k dispozici na sociálních sítích. O podobě nasvícení vánočního stromu rozhodla veřejnost hlasováním právě na sociálních sítích. Strom bude v národních barvách a připomene tak stoleté výročí národních symbolů. Letos však strom nebude mít tradiční animaci ve vybraných hodinách a nasvícení bude statické. Druhý, menší strom, pak bude umístěn na Mariánském náměstí, před budovu Nové radnice Magistrátu hlavního města Prahy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Až se strom po Vánočních svátcích opět zhasne, poslouží jeho větve zvířatům v ZOO Praha jako chutné zpestření jídelníčku. Kmen stromu pak zpracují studenti oboru truhlář ze Střední odborné školy na pražském Jarově. Šikovné ruce ze dřeva vytvoří nábytek do některého z pražských sociálních zařízení.