Po promrzlé dívce lezli električtí pavouci, žena se 4,6 promile se zas domáhala návštěvy

Ilustrační foto: MP Zlín

ZLÍN – Negativní účinky návykových látek se silně podepsaly na dvou ženách, s nimiž se v uplynulých dnech setkali zlínští strážníci. Zatímco jedna se bránila před elektrickými pavouky, druhá hledala útočiště v cizím domě. O netradiční zážitky ze služby se podělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Hlídka městské policie se vydala uplynulou sobotu odpoledne na náměstí Míru, kde se měla nacházet mladá zmatená dívka, která navíc nebyla vzhledem k venkovním teplotám dost oblečená. Pět minut po oznámení už ale žena byla pryč, do pátrání po ní se proto zapojily i další hlídky. O chvíli později ji jedna z nich našla na nedalekém nábřeží.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Záhy vyšlo najevo, že se jedná o dezorientovanou dvacetiletou ženu ze Zlína, která neměla bundu a třásla se zimou. „Strážníci jí provizorně poskytli izotermickou fólii a dozvěděli se, že po ní lezou „zelení pavouci z elektřiny“. Po obdobných sděleních obvykle následuje orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem nebo jinými návykovými látkami, a stejně tak tomu bylo i v tomto případě. Zatímco na alkoholtesteru se objevila po dechové zkoušce velká kulatá nula, výsledky druhého testu napověděly předchozí užití amfetaminu,“ vylíčil Pavel Janík. Dívku si posléze převzali záchranáři.

Druhý případ se odehrál ve středu v noci ve čtvrti U Majáku. Pár minut po jedenácté hodině se hlídka vydala za jedním z místních obyvatel, kterému bouchala na dveře neznámá žena. „Strážníci následně zjistili, že se jedná o devětatřicetiletou ženu z Otrokovic, která se neměla moc do řeči, ani do chůze, a dokonce ani do samostatného setrvání ve vzpřímeném postoji. A není divu, protože analyzátor alkoholu v dechu následně vykázal hodnotu přesahující 4,6 promile!“ sdělil Pavel Janík.

„Naděje, že se hlídka dozví, jestli dotyčnou přilákalo světlo a teplo cizího domu nebo touha po sociálním kontaktu, tak zůstala nenaplněna. Strážníci však požádali o posouzení zdravotního stavu ženy zdravotnickou záchrannou službu a následně ji převezli k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ uzavřel Pavel Janík.

Foto: MP Zlín