Policie pátrá po dvou dívkách z diagnostického ústavu. Utekly z vycházky

Eliška Zádrapová, Tereza Vošická (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí kriminalisté pátrají po dvou nezletilých dívkách. Jedná se o svěřenkyně diagnostického ústavu v Homolích. Policie se nyní s prosbou o pomoc obrací na širokou veřejnost.

Podle informací policie jde o Elišku Zádrapovou a Terezu Vošickou z Dětského diagnostického ústavu v Homolích. Obě utekly ze společné vycházky v Českých Budějovicích. „Od té doby není jejich pobyt znám. Lze však předpokládat, že se budou pohybovat na území krajského města,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Eliška Zádrapová měří 150 až 155 centimetrů vysoká, má hubenou postavu, hnědé oči a dlouhé blond vlasy česané na pěšinku uprostřed. Na sobě měla dlouhý hnědý kabát ke kolenům, šedé rifle, tmavé kotníčkové boty a na zádech nesla batoh tmavé barvy.

Tereza Vošická je 160 až 195 centimetrů vysoká, hubené postavy, má hnědozelené oči a středně dlouhé vlasy obarvené na červeno fialovou barvu. Oblečena byla do modré zimní bundy, černých riflí, na noze měla červené sportovní boty a na zádech nesla batoh tmavé barvy.

„Kdo by měl poznatky k jejich pohybu, ať nás kontaktuje na kterémkoliv oddělení policie nebo přímo na lince tísňového volání 158,“ žádá policejní mluvčí.