Radní vybrali zhotovitele rekonstrukce Lesnické, ta začne v lednu

Ilustrační foto.

BRNO – Od ledna čeká ulici Lesnickou téměř roční rekonstrukce kanalizace, vodovodů, tramvajové trati, veřejného osvětlení a vybudování bezbariérových zastávek. Radní města Brna vybrali zhotovitele, kterými se stalo sdružení firem s nabídkou více než 189 milionů korun.

Výherci se staly firmy Firesta Fišer a Dopravní stavby Brno. „Cílem stavby je zlepšení nevyhovujícího stavu kanalizace a vodovodu v této ulici. Díky rekonstrukci se zlepší odtokové poměry v kanalizaci i stav zásobování pitnou vodou. Stávající stav tramvajové trati navíc není ideální, a aby zde mohly tramvaje jezdit plnohodnotně a bez problémů, je nezbytná rekonstrukce. V ulici navíc vzniknou nové bezbariérové tramvajové ostrůvky, což zvýší komfort cestujících, kteří doteď museli do svých spojů nastupovat přímo z vozovky,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V celé ulici budou také předlážděny chodníky, vzniknou nové informační elektronické panely na zastávkách, počítá se s co největším počtem zachování zeleně. Z rozpočtu města se uhradí vodohospodářské objekty, Dopravní podnik města Brna zaplatí práce na tramvajové trati, úpravy trolejového vedení, úpravy veřejného osvětlení, kabelové trasy a elektronické panely. Předběžně je termín zahájení prací stanoven na 9. ledna, konec by měl být v prosinci 2021. Po dobu rekonstrukce bude vyloučena městská hromadná i automobilová doprava.