Tři drogové dealery odhalili policisté na Žďársku. Dva z nich už měli za drogy podmínku

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Žďárští policisté zadrželi tři prodejce drog, z nichž jeden měl doma i pěstírnu. Dvěma obviněným hrozí až desetiletý trest za mřížemi.

První ze zadržených prodával po celé Vysočině pervitin a marihuanu. Osmadvacetiletý muž nebyl žádný svatoušek, měl za sebou už dva tresty, ten poslední na začátku letošního roku právě za drogy. Při domovní prohlídce u něj nyní policisté našli sedmdesát gramů pervitinu.

I druhý z mužů prodával pervitin a marihuanu, soustředil se hlavně na Žďársko. „Za období od loňského jara drogy prodal nebo poskytnul zdarma ve více jak sto padesáti případech,“ informovala mluvčí policie Stanislava Rázlová. Dvaatřicetiletý muž měl za prodej drog už v minulosti vroubek. Od soudu odešel na konci roku 2018 s podmínkou.

Poslední z trojice se věnoval nejen prodeji marihuany, ale doma si zřídil i pěstírnu. „Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili třiadvacet rostlin konopí a dále téměř sedmdesát gramů sušených rostlin,“ sdělila Stanislava Rázlová. Obviněný jedenatřicetiletý muž se střetl se zákonem v minulosti již třikrát. V roce 2019 mu byl navíc uložen zákaz řízení.

Všichni tři dealeři nyní čelí za svou drogovou činnost obvinění. Jedenatřicetiletému muži hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi, zbývající dva výlupci však mohou skončit ve vězení až na deset let. Případ kriminalisté dále vyšetřují.