V Jihlavě startuje soutěž o nejlepší vánoční výzdobu

Loňská vánoční výzdoba v ulici Leoše Janáčka

JIHLAVA – Současná situace sice vyžádala zrušení všech akcí, ale i přesto obyvatelé města vánoční atmosféru pocítí. Přispět by k tomu měla i fotografická soutěž o nejlepší vánoční výzdobu, která začne už o tomto víkendu.

Do soutěže Vánoční putování, aneb Vytvořme si vánoční Jihlavu se mohou zapojit všichni obyvatelé města, kteří nazdobí své domy, balkony, zahrady či předzahrádky vánoční výzdobou, tu následně vyfotí a nasdílí na facebookovém profilu Město Jihlava.

Soutěž bude probíhat dvakrát týdně od 28. listopadu až do vánočních svátků. Vždy každou sobotu a středu se na facebooku objeví soutěžní příspěvek s aktuální výhrou, do jehož komentářů budou soutěžící moci zveřejňovat své fotografie a tím se zapojit do soutěže. Každé kolo vyhraje ten, kdo bude mít nejvíce lajků. Hlavní cenou pak bude limitovaná edice jihlavských batohů.

Vánoční putování také jako výzva k procházkám městem

Jihlavané si tedy mohou nejen zasoutěžit a vyhrát zajímavé ceny, ale zároveň si nadělit krásně nazdobené město. A proč právě vánoční putování? Je to výzva k procházkám, které si každý z obyvatel města může dopřát nejen v čase adventu, ale hlavně v období vánočních svátků. „Už se těším, až se projdu po městě a pocítím díky soutěži tu pravou vánoční atmosféru. Pouze prosíme všechny zúčastněné, aby neničili cizí majetek a byli ohleduplní ke svým sousedům. Společně to zvládneme a společně bychom si ty Vánoce mohli i v této době udělat opravdu krásné,“ řekla primátorka města Karolína Koubová.

Pravidla soutěže společně s fotogalerií zaslaných obrázků najdete na stránkách Volný čas v Jihlavě v rubrice Vánoční putování. Nejúspěšnější příspěvky zveřejní město také v novoročním vydání magazínu Ježkovy oči.