Valašský král dostane novou zahrádku

Ilustrační foto.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Valašský král Karel Koňařík nyní využívá městský pozemek určený pro výstavbu rodinných domů. Radní se proto na svém zasedání zabývali otázkou, jak mu pomoci. Nakonec se rozhodli, že mu nabídnou k pronájmu nový pozemek, na který bude moci přesunout svou zahrádku.

Karel Koňařík dosud využívá městský pozemek v místní části Juřinka. Ten je ale zahrnut do připravovaného projektu na výstavbu rodinných domů. „Proto jsme řešili, jak pomoci panu Koňaříkovi, kterého všichni ve Valašském Meziříčí známe jako velmi svérázného valašského krále,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová. Řešení se nakonec našlo, za symbolických 400 korun ročně mu město pronajme pozemek v sousedství ulice Mikoláše Alše. Koňařík se tak ještě letos bude moci přesunout na 200 m2 velký pozemek, kde si může umístit i svůj dřevěný zahradní domek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.