Ve Zlíně se rozzáří vánoční strom a světelná výzdoba

Světelná výzdoba každoročně doplňovala adventní vánoční trhy, letos se ale místní budou muset obejít bez stánků a kulturního programu. Foto: Magistrát města Zlína

ZLÍN – Zlín letos prožije Vánoce bez adventních trhů na náměstí. Lidé přesto nebudou ochuzeni o bohatě nazdobený vánoční strom a světelnou výzdobu, do které přibyly nové prvky. I samotné slavnostní rozsvícení proběhne letos netradičně, kvůli vládním nařízením se ho totiž nemůže účastnit veřejnost.

Adventní čas se ve Zlíně ponese ve zcela jiném duchu, než je zvykem. „Náměstí Míru, kde v minulých letech probíhal vánoční jarmark, bude bohatě vánočně nazdobeno. Tradičně nebudou chybět ozdobené stromy a kašna, betlém a samozřejmě vánoční strom. Nově přibude osvětlení budovy radnice a další vánoční dekorace,“ nastínil mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vánoční strom rozsvítí primátor Jiří Korec v neděli 29. listopadu. Vše proběhne netradičně prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí města nebo Mobilního rozhlasu. Jako zvukový podklad je vybrán úryvek z básně Čtvrtá pastorální známého zlínského spisovatel a básníka Antonína Bajaji, který se při psaní inspiroval biblickým příběhem narození Ježíše.

Zrušené adventní trhy plánuje vedení města obyvatelům vynahradit. „Vláda stále vánoční trhy nedoporučuje a avizuje, že i nadále bude platit zákaz prodeje občerstvení ke konzumaci na místě. Uvažujeme však nad náhradním programem, v případě, že budou vládní nařízení uvolněna,“ ujistil zlínský primátor Jiří Korec.