Vytáhněte brusle! Na náměstí v Otrokovicích bude letos umělé kluziště

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Obyvatelé Otrokovic si letos zpestří zimu příjemnou novinkou. Od 12. prosince do 13. ledna přibude na náměstí před Besedou umělé kluziště. Vstup bude zdarma, lidé však musí dodržovat aktuální hygienická opatření.

Kluziště bude mít rozměry 20 x 10 metrů. „Vstup na umělou plochu bude umožněn pouze na klasických bruslích, přičemž každý odpovídá za vlastní bezpečnost a za bezpečnost dětí odpovídají rodiče. Na mantinelu bude umístěn provozní a bezpečnostní řád, jehož dodržování bude kontrolovat městská policie prostřednictvím bezpečnostních kamer,“ upozornil jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Původně si měli obyvatelé Otrokovic zabruslit už 4. prosince, termín se ale posunul na den, kdy by měl skončit nouzový stav. „Tuto novinku jsem v hlavě nosila celý rok. Jelikož je na zimní období po pronájmu umělých kluzišť velká poptávka, objednali jsme jej s dostatečným předstihem. Do toho přišla pandemie a nebylo jasné, zda bude možné a bezpečné kluziště pro veřejnost nainstalovat. Nakonec jsme usoudili, že lidé a především děti ocení možnost zabruslit si i za předpokladu, že budou muset dodržovat epidemiologická nařízení,“ sdělila starostka Hana Večerková.

Kluziště by mělo adventní čas zpříjemnit především dětem. „Pevně věřím, že se nám podaří alespoň trochu obyvatele našeho města potěšit a vrátit nám všem optimistu a elán do života,“ doufá Hana Večerková.