Železniční doprava ve východních Čechách se od pondělí vrací do plného rozsahu

PARDUBICKÝ KRAJ – Kraj po dohodě s dopravci obnovuje od pondělí 30. listopadu plný rozsah spojů v regionální železniční dopravě. Stává se tak v souvislosti s dalším rozvolňováním opatření v oblasti školství. Již od 18. listopadu jezdí podle klasického jízdního řádu také všechny autobusové spoje v regionu.

„Vzhledem ke dvěma vlnám rozvolňování opatření v oblasti školství obnovujeme po dohodě s dopravci na železnici spoje od 30. listopadu podle standardního jízdního řádu. Na základě rozhodnutí Kraje Vysočina zůstávají v platnosti omezení na trati 238 v úseku Hlinsko v Čechách a Havlíčkův Brod, tedy na přesahu z Pardubického kraje do Kraje Vysočina. Provoz zde bude omezen až do konce platnosti jízdního řádu 12. prosince 2020. Stejně tak jsou nadále omezeny osobní i spěšné vlaky z Lichkova směrem do Polska. Důvodem je požadavek Dolnoslezského vojvodství a epidemiologická situace v Polsku,“ uvedl první náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Regionální doprava v Pardubickém kraji byla omezena od 19. října. České dráhy obnoví od pondělí 30. listopadu v koordinaci s Pardubickým a Královéhradeckým krajem plný provoz všech regionálních vlaků na území těchto dvou samosprávných celků, a to podle platného jízdního řádu pro rok 2020.

Dopravce cestujícím doporučuje, aby sledovali informace o omezeních dopravy na webových stránkách Českých drah. Změny v jízdním řádu ČD průběžně doplňují do vyhledávačů spojení a aktuální informace najdou cestující i v aplikaci Můj vlak.

Foto: Tomáš Branda