Zloděj se vloupal do domu seniorky, nakonec si ale nic neodnesl

KONICKO – Ve středu v noci se drzý zloděj vloupal do rodinného domu v malé obci na Konicku. Seniorka, která v domě bydlí, to zjistila ještě téže noci. Zavolala svým příbuzným a ti přivolali policii.  Policie zjistila, že si zloděj nakonec nic neodnesl, zůstalo po něm ale poškozené okno do koupelny, které zloděj vypáčil.

Policie šetří případ vloupání do rodinného domu v malé obci na Konicku, který se stal ve středu v nočních hodinách. Drzý zloděj se do domu dostal po vypáčení okna koupelny. Obyvatelka domu seniorského věku šla večer asi kolem 22:00 hodiny spát, přibližně o dvě hodiny později se vzbudila a při procházení bytu zjistila, že má v obývacím pokoji otevřené skříňky a rozházené věci po koberci. V koupelně našla otevřené okno a bylo jí hned jasné, že to není samo sebou a zavolala svým příbuzným, kteří hned za ní přijeli a přivolali policii. Zloděj zřejmě nestihl nic odcizit, jen z obýváku vzal krabičky s různými vyznamenáními a řády, které ale nechal pod oknem v koupelně, když opouštěl dům. Ostatní přístupové cesty do domu jako dveře a další okna zůstala neporušena. „Na vypáčeném okně způsobil pachatel škodu cca 5 000 Kč,“ upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. S ohledem na nouzový stav hrozí pachateli v případě odhalení až osm let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .