FOTO: Hlavní tah na Německo uzavřela vážná nehoda dvou dodávek

Nehoda dvou dodávek na hlavním tahu na Německo (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu ve večerních nedaleko hraničního přechodu s Německem. Srazily se tu dvě dodávky. Při nehodě utrpěli zranění oba řidiči, přičemž jeden z nich upadl do bezvědomí. Provoz na silnici byl kompletně zastaven.

Nehoda se stala v sobotu 28. listopadu 2020 ve čtvrt na sedm hodin večer na silnici první třídy číslo čtyři mezi Řásnicí a Hliništěm. „Řidič užitkového vozidla tovární značky Opel Combo pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím užitkovým vozidlem tovární značky Mercedes Sprinter,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ve vozidlech se zranili oba řidiči, muž v Opelu upadl do bezvědomí. „Díky rychlému zásahu a poskytnuté první pomoci kolem projíždějící svědkyně, pracovnice ve zdravotnictví, jej přivedla zpět do bdělosti,“ doplnil Bajcura. Zdravotníci ho poté stabilizovali a převezli do nemocnice.

Podle policejního mluvčího je u řidiče vozidla Opel podezření na ovlivnění návykovou látkou. „To může potvrdit či vyloučit nařízený odběr biologického materiálu,“ uzavřel Bajcura. Provoz na této mezinárodní silnici byl zcela zastaven a z důvodu nemožnosti objízdné trasy ostatní vozidla odkláněli policisté zpět na jinou silnici.