Policejní hlídky zadržely na Bítešsku dva migranty. Cestovali pod kamionem a chtěli do Německa

Policisté objevili migranty přímo u dálnice. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Tento týden již druhý případ tranzitu migrantů odhalili policisté na D1. Mladší z mužů skončil ve výchovném ústavu, starší dočasně v zařízení pro cizince.

Migranty objevili policisté ve čtvrtek 26. listopadu u dálnice ve směru na Prahu nedaleko Velké Bíteše. Dvojice mužů zvolila stejný způsob přepravy jako předchozí skupina, o níž jsme informovali v úterý. Na cestu, kterou muži absolvovali ukryti v podvozkové části kamionu, se vydali z Rakouska. „Policisté na místě zajistili dvě osoby, které seděly v travním porostu u dálničního tělesa na okraji komunikace. Oba cizinci, kteří uvedli, že jsou z Maroka, vstoupili na naše území bez cestovního dokladu,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policisté zjistili, že muži u nás nemají oprávnění k pobytu a míří do Německa. Provedené testy na covid-19 měli oba negativní. Mladší z obou cizinců, kterému ještě nebylo 18 let, byl převezen do Výchovného ústavu v Praze. Se starším vede policie správní řízení, aby mohl být z našeho území vyhoštěn. Muž byl dočasně umístěn do Zařízení pro zajištěné cizince Vyšní Lhoty.