Auto si vybrala na internetu, ale nikdy se v něm neprojede

ilustrační foto

HODONÍN – Dvaadvacetiletá žena z Hodonínska si začátkem listopadu vybrala na internetovém bazarovém portálu vozidlo Audi A5 za 160 tisíc korun. Část peněz poslala, ale auta se nedočkala.

Prodávající jí napsal, že auto se nachází ve Španělsku, kam se měl údajný majitel přestěhovat. Přepsání vozidla by bylo pro něj složité a nákladné, proto jej prodává. Žena se s majitelem vozidla dohodla na koupi a přepravě vozidla za podmínky, že 82 tisíc zaplatí předem. Poškozená žena částku zaplatila a byla ještě několikrát kontaktována jak majitelem, tak přepravní společností o probíhající přepravě. Ta měla trvat maximálně 5 dní.  „Nyní již s poškozenou nikdo nekomunikuje. Prodejce ani španělská přepravní společnost neodpovídají na emaily.  Policisté pátrají zatím po neznámém pachateli tohoto podvodu. Může skončit za mřížemi až na 8 let,“ sdělila policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.