Covid-19: Na jihu Čech přibylo 50 případů. Nejméně od konce září

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 50 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, nejméně od 28. září. Celkem 81 nemocných se uzdravilo. Počet vyléčených se zvýšil na 27 319 a aktuálně pozitivních snížil o 31 na 3 563 osob. Od března zde v souvislosti s koronavirem hygienici verifikovali celkem 442 úmrtí.

Od soboty do neděle přijaly laboratoře k vyšetření v regionu 193 suspektních vzorků a 20 vzorků od samoplátců. Z výsledků provedených testů potvrdili hygienici k nedělní osmnácté hodině 50 nových pozitivních případů. Menší mezidenní nárůst nově nakažených zaznamenali v regionu hygienici naposled 28. září. K nemocným přibylo 24 žen a 26 mužů. Nejvíce nových případů přibylo na Strakonicku (18), Českobudějovicku (15) a Táborsku (7). Počet aktuálně nemocných mezidenně klesl na Táborsku (-36), Českobudějovicku (-11) a Písecku (-3).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V pětadvaceti případech byl zdrojem nákazy kontakt s pozitivní osobou v rodině a v pěti v zaměstnání. Nově onemocněli tři zdravotníci a dvě osoby se nakazily při pobytu mimo region. U dalších případů zatím nebylo možné zdroj nákazy určit. Je důležité, že i na víkendových číslech je patrný významný pokles nových případů i počtu zemřelých pacientů. Chtěla bych poprosit Jihočechy, aby s adventem zachovali rozum a respekt a vydrželi být i nadále ohleduplní. Vidíme, že s koronavirem můžeme vlastním chováním úspěšně bojovat a že to, jaké budou vánoční svátky a období po Vánocích, záleží jen na nás,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 3 563 aktivních případů Covid-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno 867 na Českobudějovicku, 706 na Táborsku, 577 na Jindřichohradecku, 511 na Strakonicku, 398 na Písecku, 252 na Prachaticku a 252 na Českokrumlovsku. 442 nemocných v souvislosti s koronavirovou nákazou zemřelo.