Hledaný muž měl v noci chuť na cigarety a colu, zeptal se proto hlídky, jestli si je může koupit

Ilustrační foto.

BRNO – Kuriózní případ řešila hlídka městské policie v sobotu v nočních hodinách. Muž se jí přišel dotázat, jestli si může jít koupit cigarety a colu a nějak zapomněl na to, že je zákaz vycházení a hlavně, že je celostátně hledaný.

V půl třetí ráno oslovil čtyřicetiletý muž strážníky kontrolující okolí hlavního nádraží. Jeho dotaz byl prostý, chtěl vědět, jestli si může jít do nedaleké provozovny koupit cigarety a nápoj značky Coca Cola. „Kolegové muže upozornili, že aktuální zákaz nočního vycházení toto neumožňuje,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba. Jelikož se muž dopustil přestupku, když byl po jedenácté hodině ve městě, hlídka ho požádala o předložení osobních dokladů. Dotyčný je u sebe neměl, proto byla povolána republiková policie k ověření. Ta zjistila, že jde o výtečníka, který nenastoupil k výkonu trestu odnětí svobody a je po něm vyhlášeno pátrání. Převzala si ho proto od strážníků a případem se bude nadále zabývat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.