Lesopark na Barbořině čekají velké změny. Přibude dětský vlek, trail nebo posed v korunách stromů

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Lesopark na Barbořině by se brzy měl stát výjimečným místem k aktivnímu trávení volného času. Radnice plánuje prostor rozšířit o nové prvky tak, aby tu lidé mohli trávit příjemný čas v přírodě. Kroměřížané by se prvních novinek mohli dočkat už v příštím roce.

Vrchol Barbořina nabízí pohledy na Hanou, Hostýnské vrchy a především na samotné město Kroměříž. Navrhované úpravy vyjdou vstříc dětem i seniorům. „V lesoparku je počítáno s vycházkovými a běžeckými trasami, ale také s trasou pro cyklisty, která bude podpořena dětským trailem pro zdokonalování dovedností na jízdním kole. V první etapě bude realizována stezka bosou nohou, dětský vlek, výsadba nových trávníků, mobiliář a herní prvky, informační tabule, turistické značení, cvičební prvky, dětský trail a bude založena nová louka,“ popisuje Martin Gabryš z odboru regionálního rozvoje.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následně přijde na řadu druhá etapa, kdy se lesopark rozšíří o pozorovatelnu, přístřešek s možností rozdělání ohně a posed v korunách stromů. „V roce 2021 mohou být provedeny přípravné práce první i druhé etapy a realizace první etapy. Realizace druhé etapy bude možná v první polovině roku 2022,“ sdělil místostarosta Vít Peštuka.

Každá z etap by měla město vyjít přibližně na 2,5 milionu korun. Část nákladů by radnice chtěla uhradit z dotací.

Foto: město Kroměříž