Město daruje přístřešky pro bezdomovce

Ilustrační foto.

BRNO – Celkem třicet přístřešků pro osoby bez domova, které je ochrání před mrazem, daruje město Brno třem organizacím – Diecézní charitě Brno, Armádě spásy a Společnosti Podané ruce.

Projekt Nouzové přístřešky pro lidi bez domova je jedním z projektů z participativního rozpočtu z roku 2019. Takzvané iglú ochrání bezdomovce před nástrahami zimních měsíců a slouží hlavně těm, kteří nemohou nebo nechtějí jít na noc do noclehárny, ať už proto, že trpí schizofrenií, nebo vlastní psa. „Projekt byl realizován na začátku roku 2020. Přístřešky, které město tehdy nakoupilo, byly využity při první vlně koronaviru ve stanovém městečku Střelák, které se rozkládalo za Anthroposem a umožnilo lidem bez domova chránit se před covidem. Nyní poslouží potřebným podruhé,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Původně město  nakoupilo 47 přístřešků, jedenáct bylo při používání poškozeno, ze zbylých 36 jich třicet město daruje organizacím a šest jich zůstane v majetku kurátorů Odboru sociální péče. Organizace, které přístřešky dostanou, je poté uvolní svým klientům, kteří budou seznámeni s jejich užíváním.