Mezi Bílou a Ostravicí uvázly kamiony, doprava se ráno zastavila

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Řada kamionů vyjela v pondělí 30. listopadu časně ráno z Moravskoslezského kraje na Slovensko po silnici I/56 směrem z Ostravice na Bílou. Přestože mají na tento úsek po prvním listopadu, v případě že sněží, zákaz vjezdu, řidiči zákaz ignorovali. Poté, co začali s vozy stoupat do kopce za obcí Ostravice, na silnici uvázli. Doprava se tak na tomto úseku zkomplikovala už před pátou hodinou ráno.

Kvůli sněžení a také mrazu se na silnici I/56 utvořila souvislá vrstva uježděného sněhu, na které kamiony zůstaly v kopci stát. Spolu s nimi zůstala stát také mnohá osobní auta, která tudy měla v plánu projet. Situaci na místě začala obratem řídit policie, která odkláněla dopravu. Na místo vyjela těžká technika silničářů, aby kamiony mohla vyprostit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zákaz vjezdu kamionů po prvním listopadu v období se sněhem zde platí proto, že cesta vede nad přehradou Šance, která slouží jako zdroj pitné vody pro Moravskoslezský kraj. Kvůli tomu se silnice v okolí nesmí solit a často zůstávají sjízdné s obtížemi.

Přestože silničáři ošetřují v těchto dnech krajské silnice posypem, platí pro řidiče v ranních hodinách denní výstraha před ledovkou a sněhovými jazyky. “Apelujeme na řidiče, aby jezdili se zvýšenou opatrností,” sdělili médiím k situaci pracovníci Ředitelství silnic a dálnic.