Na I/43 u Bořitova se srazila auta. Jeden člověk zemřel, pro dalšího letěl vrtulník

zdroj: HZS JMK

BLANSKO – Dvě osobní auta se střetla v pondělí kolem 15.30 hodin na silnici I/43 u Bořitova 50 m před křižovatkou na Lysice ze směru od Černé Hory. Nehoda si vyžádala jeden lidský život. Další dva lidé jsou zranění.

Na místo nehody vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému a přistál vrtulník. Hasiči museli dvě osoby vyprošťovat. Smrtelně zraněného muže už nešlo zachránit. „Muže staršího věku zdravotníci resuscitovali, přes veškerou jejich snahu se nepodařilo obnovit životní funkce pacienta, podlehl vážným zraněním. Dalšího seniora jsme po ošetření letecky transportovali s podezřením na těžké zranění na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Další pacientkou byla žena taktéž staršího věku, po poskytnutí přednemocniční péči jsme ji se středně těžkými zraněními převezli do stejného zdravotnického zařízení,” uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Silnice je neprůjezdná v úseku Černá Hora – Lysice. Doprava je odkláněna od Brna na kruhovém objezdu v Černé Hoře a to buď směr na Býkovice nebo Rájec Jestřebí, ve směru od Svitav je odklon na Lysice – Býkovice a zpět na Černou Horu. Nájezd zpět na I/43 je u křižovatky na Krhov. Po 19. hodině už byla silnice průjezdná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Srážku aut popsal policejní mluvčí Pavel Šváb: Podle předběžných informací z místa tam stála odstavená dvě vozidla. Jeden z řidičů jedoucí ve směru na Svitavy nestačil na situaci v silničním provozu zavčas adekvátně zareagovat a došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem. Řidič v protijedoucím voze na následky zranění zemřel, zraněna byla i jeho spolujedoucí. „Policisté žádají svědky tragické události, kteří místem kolem půl čtvrté projížděli a viděli nehodový děj, případně mají záznam na palubní kameře, aby se ozvali na linku 158. Děkujeme za spolupráci,“ sdělil Šváb.