Nelegální tajná party v centru Prahy. Policisté použili beranidlo!

PRAHA – V Anenské ulici se konala tajná party. Přes sto lidí se bavilo ve sklepním prostoru a nedodržovalo mimořádná vládní opatření. Na místě zasahovali policisté a do objektu se dostali pomocí beranidla.

Před páteční půlnocí řešili policisté nelegálně otevřený podnik v centru Prahy,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Policisté na místě zasahovali na základě zjištění kriminalistů prvního policejního obvodu. Podle těchto zjištění se měla v Anenské ulici konat party několika desítek osob ve sklepním prostoru klubu. „Jelikož byl podnik zavřený, a nikdo nereagoval, musel být do něj proveden násilný vstup,“ doplnil mluvčí.

Policisté se za pomocí speciálního beranidla dostali do objektu a ve sklepních prostorech objevili celkem 119 lidí, kteří se bavili bez zakrytých dýchacích cest a konzumovali alkohol. Všechny osoby byly ztotožněny. Policisté zjistili, že se jedná o 102 cizince a 17 Čechů. Mezi přítomnými bylo i několik mladistvých osob.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté mezi návštěvníky nalezli i osm osob, které pokládají za organizátory nelegální akce. Ta byla svolána prostřednictvím soukromých skupin na sociálních sítích. Ke vstupu do prostoru klubu bylo třeba speciální heslo. Organizátory policisté převezli na služebnu, kde měli podat vysvětlení. Věc bude rovněž postoupena příslušnému správnímu orgánu. Pokuta za tento čin může dosáhnout až částky tři miliony korun.