Opilý a zfetovaný řidič se pustil do honičky s policií, skončil s autem převráceným na boku

Foto: Policie ČR

VSETÍNSKO – Agresivní řidič na sebe v sobotu upoutal pozornost policie. Když ho hlídka chtěla zastavit, začal před ní ujíždět. V té chvíli byl totiž pod vlivem drog a v krvi měl téměř 3 promile.

Hlídka cizinecké policie projížděla v sobotu před šestou večer po silnici I/57 přes Bystřičku. „V úrovni u Češkova mlýna je agresivní jízdou předjel řidič ve vozidle subaru. Policisté se ihned vydali za ním a s použitím majáků a světelného nápisu STOP ho chtěli zastavit,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič na výzvy nereagoval, naopak začal zrychlovat. „Asi po půl kilometru odbočil na lesní silnici, kde po asi kilometru nezvládl vlivem podnapilosti řízení, dostal smyk, vjel do příkopu, odkud bylo vozidlo odhozeno zpět na komunikaci a zůstalo převrácené na levém boku. Řidič na výzvu policistů vylezl z vozidla, načež mu policisté nasadili pouta a zajistili ho,“ popsala Lenka Javorková. Při nehodě utrpěl lehké poranění, které mu ošetřili záchranáři.

Policisté zjistili, že se jedná o čtyřicetiletého muže z Bystřičky. „Při dechové zkoušce na alkohol mu naměřili 2,74 promile. I test na drogy měl pozitivní, konkrétně na marihuanu,“ uvedla Lenka Javorková.

Přivolaní dopravní policisté mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je nyní podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

Foto: Policie ČR